ייעוץ משפחתי והדרכת הורים בגישת הסמכות החדשה של חיים עומר

הייעוצים שלנו

המטרה

מטרתנו היא לעזור להורים ולמשפחות להגיע תוך הזמן הקצר ביותר האפשרי ממצב של חוסר אונים למצב של העצמה. אנו מסייעים להורים לגלות מחדש את כוחותיהם, תפקידם וחשיבותם במשפחה. אנו מדריכים אותם במעבר מתחושה שהם איבדו את השליטה על חייהם, להרגשה שהם כשירים לנהל את חייהם, בטוחים ביכולות שלהם, נוכחים ומשפיעים בחיי ילדיהם, נתמכים זה על ידי זה ועל ידי סביבתם הקרובה. מניסיוננו, מעברים כאלה הם חיוניים להורים כדי שיוכלו לעזור לילדיהם, מה גם שלעתים קרובות זה האמצעי היחיד שעומד לרשותם.

התהליך

תהליך הייעוץ אצלנו הוא קצר טווח, מעשי, ומתמקד בעיקר בעתיד ובמטרות מוגדרות. להבדיל אולי מגישות אחרות בתחומי הפסיכולוגיה, אנו נוהגים, במקרה הצורך, להנחות את הנועצים שלנו מעשית כיצד לפעול.

התהליך מתחיל בהשארת הודעה טלפונית או, עדיף, בהודעה בכתב דרך טופס הקשר של האתר.

אין לנו 'מוכרנים', 'מוקדנים', או 'מתאמים' ולכן מי שיחזור אליכם אישית וללא יוצא מן הכלל הוא אחד מאנשי הצוות שלנו. זו הסיבה שלוקח לנו לפעמים קצת יותר זמן לחזור לפונים אלינו. אנחנו משתדלים מאוד לחזור לכולם תוך 48 שעות לכל המאוחר.

במהלך שיחת הטלפון איתכם אחד מאנשי המקצוע במרכז יקבל תמונה כללית של המקרה והתאמתו אלינו. השיחה אינה כרוכה בתשלום. במידה ואנחנו חשים שיש לנו מה להציע, נקבעת פגישת עבודה ראשונה.

תדירות הפגישות אצלנו היא אחת לשבוע. אורך הייעוץ הטיפוסי נע סביב שמונה פגישות. אנחנו נגישים למטופלים גם בין פגישות בטלפון, במייל ובסמס, לא כדי לנהל עבור הפונים שלנו את משבריהם, אלא כדי לעזור להם להעמיק את הלמידה, ולשפר את יישומה במצבי חיים אמיתיים.

כשאנחנו מרגישים, יחד עם ההורים, שהם הפנימו את העקרונות שאנו מלמדים ומצליחים להתמודד עם מצבים בכוחות עצמם, הפגישות מתקיימות ברווחים גדולים יותר, או שהתהליך מסתיים.

לא פעם הורים מגיעים אלינו מיזמתם לסבב התייעצויות נוסף כעבור שנה ויותר מסיום הסבב הקודם.

שיתוף פעולה ותמיכה בזמני משבר הם ערך עליון בשבילנו. לכן נשמח לפגוש, בעיתוי המתאים, כל בן משפחה, קרוב, מכר, ידיד או חבר שתרגישו נוח להכיר לנו, כדי שנוכל להיעזר בו או בה.

הייעוצים הפרטניים שלנו מתחילים תמיד בהורים, אם הילד או הילדה מוכנים לשתף פעולה, אנו מחליטים אם הם ישולבו בפגישות במתכונת של טיפול משפחתי או שמא יהיה נכון יותר להפנות אותם לטיפול פרטני כלשהוא. במקרה של הפניית הילד לטיפול פרטני ניתן לעשות זאת אצל פסיכולוגים קליניים חברי הצוות שלנו, או כאלה שמכירים את הגישה שלנו ואנו מפנים אליהם אל מחוץ לצוות, או לכל איש מקצוע שההורים יבחרו שאינו קשור לצוות. העדפתנו היחידה תהיה באופן טבעי למטפל שנוכל לשתף איתו פעולה.

ההצלחה

לעיתים קרובות שואלים אותנו מה אחוזי ההצלחה שלנו ולכן חשוב לנו להגדיר כאן מה היא בעינינו הצלחה: כשסייענו להורים ולמשפחות לחצות את הסף מתחושה מתמדת של חוסר אונים לתחושה רציפה של העצמה. כך אנו מודדים את הצלחתנו. יתכן שבעיות הילד יימשכו, אבל ככל שההורים יותר מועצמים, בעיותיו דומיננטיות פחות, וסיכויי הטיפול המוצלח בו עולים.

הדברים אמורים הן לגבי משברים נקודתיים והן לגבי בעיות כרוניות. במונחים אלה, אחוזי ההצלחה שלנו גבוהים למדי.